Ruskí hokejisti presvedčivo zdolali Lotyšsko 6:0

04.05.2013 Celý región

Helsinki (TASR) - Ruskí hokejisti zvíťazili v sobotu na MS nad Lotyšskom 6:0.
Úradujúci majstri sveta tak presvedčivo vstúpili do bojov v B-skupine a vo štvrtom zápase helsinskej vetvy rozšírili ofenzívnu nádielku na celkovo 29 gólov...
Lotyši držali s vysoko favorizovaným súperom krok len v úvodnej 20-minútovke. Aj v nej už bolo síce zrejmé, že Rusi sú lepší o jednu až dve výkonnostné triedy vo všetkých herných činnostiach, ale ešte sa gólovo nepresadzovali. Outsidera "dorazil" na začiatku druhej tretiny Berzinšov vyšší trest.
Rusi päť minút v presilovke súpera drvili a pálili jednu za druhou, ich pokusy vyšli navnivoč, ale po návrate vylúčeného zotrvali v nápore a zvýšili na 2:0. Ďalšie góly boli otázkou času a odpovede na ňu prišli v tejto časti hry ešte dve. V tretej tretine Rusi pridali ešte dva kusy.

B-skupina:
Rusko - Lotyšsko 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Góly: 14. Birjukov (Soin, Svitov), 29. Medvedev (Petrov), 33. Radulov (Kovaľčuk, Birjukov), 39. Riasenskij (Perežogin, Belov), 41. Kovaľčuk (Lokťonov), 45. Petrov (Tereščenko, Medvedev). Rozhodcovia: Reiber (Švaj.), Zalaski (Kan.) - Hunnius (Nem.), Kack (Švéd.), vylúčení: 2:3 na 2 min., navyše: 24. Berzinš 5+DKZ za narazenie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Rusko: Bryzgalov - Birjukov, Nikulin, Medvedev, Ťutin, Belov, Denisov, Riasenskij - Kovaľčuk, Lokťonov, Radulov - Anisimov, Perežogin, Popov - Petrov, Mozjakin, Tereščenko - Soin, Svitov, Kokarev
Lotyšsko: Jučers (41. Masalskis) - Kulda, Redlihs, Pujacs, Saviels, M. Jass, Sotnieks, Andersons, Freibergs - Cipulis, Darzinš, Sprukts - Jekimovs, Kenins, Indrašis - Meija, Berzinš, Pavlovs - Širokovs, Štals, Derzinš